نسخه چاپی

نحوه اجرای طرح LEZ در تهران

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ اعلام كرد كه بیش از ۱۵۰ دوربین در مبادی ورودی طرح زوج و فرد، خودروهای فاقد معاینه فنی را جریمه می‌كنند.

به گزارش نما به نقل از ایسنا: رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ اعلام کرد که بیش از ۱۵۰ دوربین در مبادی ورودی طرح زوج و فرد، خودروهای فاقد معاینه فنی را جریمه می‌کنند.

سردار سید تیمور حسینی با اشاره به آغاز جریمه دوربینی خودروهای فاقد معاینه فنی در محدوده طرح ترافیکی زوج و فرد، گفت: جریمه دوربینی خودروهای فاقد معاینه فنی در محدوده زوج و فرد از اول آبان ماه آغاز شده و بر این اساس تمامی خودروهای فاقد معاینه فنی معتبر در صورت ورود به این محدوده ۵۰ هزار تومان جریمه خواهند شد.

حسینی با بیان اینکه ساعت اجرای این طرح و جریمه خودروهای فاقد معاینه فنی در حال حاضر همچون ساعت اجرای طرح زوج و فرد بوده و پس از آن منعی برای ورود این خودروها وجود ندارد، گفت: البته دوربین های ما در تمامی ساعات شبانه روز تردد این خودروها را ثبت می کنند اما تنها در ساعات اجرای طرح زوج و فرد جریمه برای این خودروها اعمال می‌شود.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با بیان اینکه بیش از ۱۵۰ دوربین در مبادی ورودی طرح زوج و فرد تخلف نداشتن معاینه فنی را ثبت می‌کنند، خاطرنشان کرد: البته به دنبال توسعه و افزایش این دوربین‌ها هستیم و در آینده نزدیک تعداد آن افزایش پیدا می کند.

وی درباره کنترل مکانیزه تخلف نداشتن معاینه فنی در سراسر شهر تهران نیز به ایسنا گفت فاز نخست اجرای این طرح در محدوده زوج و فرد اجرا شده اما در آینده تمامی خودروهای فاقد معاینه فنی در سراسر شهر تهران توسط دوربین ها اعمال قانون خواهند شد؛ اما در حال حاضر ثبت دوربینی جرایم تنها در محدوده زوج و فرد انجام می‌شود. در دیگر مناطق مأموران راهور به شکل دستی خودروهای فاقد معاینه فنی را جریمه می‌کند.

حسینی درباره نحوه فعالیت دوربین‌ها اظهارکرد: این طور نیست که هر خودرو به ازای هر بار رد شدن از مقابل دوربین ۵۰ هزار تومان جریمه شود؛ بلکه هر خودرو تنها روزی یک بار جریمه شده و اگر چندین بار نیز از مقابل دوربین ها رد شود همان یک بار جریمه برای خودرو ثبت خواهد شد اما روز بعد در صورت تردد دوباره از مقابل دوربین ها جریمه جدیدی برای این خودرو به ثبت می‌رسد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با بیان اینکه در حال حاضر مراکز معاینه فنی در حال فعالیت هستند ،گفت: شهروندان اگر به مشکلی در زمینه صدور معاینه فنی برخوردند می بایست به ستادهای معاینه فنی مراجعه کنند.
پر پشت کردن موی شما بدون جراحی و با قیمت مناسب

۱۳۹۵/۸/۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: