نسخه چاپی

لزوم برنامه‌ریزی برای جذب دانشجوی خارجی در دانشگاه‌های داخل

رئیس دانشگاه علوم پزشكی اصفهان به ظرفیت های علمی و انسانی جمهوری اسلامی ایران در حوزه علوم پزشكی اشاره كرد و گفت: با استفاده از این ظرفیت ها می توانیم در حوزه های مختلف در جهان اثرگذار باشیم.

به گزارش نما به نقل از روابط عمومی معاونت آموزشی وزارت بهداشت؛ اصغری در همایش بین المللی سازی در آموزش علوم پزشکی و نشست معاونین آموزشی و مدیران آموزشی، تحصیلات تکمیلی و معارف اسلامی دانشگاه های علوم پزشکی کشور که 17 آذرماه 1395 در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار شد، گفت: در شرایطی هستیم که بزرگترین طرح رفاهی کشور با عنوان طرح تحول نظام سلامت در حال اجرا است و بخشی از آن بسته های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی است.

دکتر اصغری عنوان کرد: ‌یکی از محورهای مهم بسته های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی بین المللی سازی آموزش علوم پزشکی است که این نشست هم برمبنای همین محور برنامه ریزی شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به طرح ضرورت بحث بین المللی سازی آموزش پزشکی در این نشست گفت: با توجه به شرایط جدید دنیا و ارتباطات نزدیک قطعا تعاملات ما در همه حوزه ها از جمله آموزش عالی که آموزش پزشکی هم بخشی از آن است می تواند به توسعه نیروی انسانی، ارتقای کیفیت آموزش و اثرگذاری در این دنیای جدید کمک کند.

دکتر اصغری گفت: تعاملات مختلف از جمله تعاملات فرهنگی و اجتماعی اجتناب ناپذیر است اگر این تعاملات برنامه ریزی شده باشد قطعا ایران با فرهنگ و تمدن قوی و نیروی انسانی ارزشمندی که دارد می تواند بسیار اثرگذار باشد.

وی یادآور شد: حوزه علوم پزشکی از جمله علومی است که به شدت تبادل علمی در آن انجام می گیرد. اگر مقایسه ای صورت گیرد متوجه می شویم که در بسیاری از زمینه ها، از تکنولوژی در عرصه سلامت، درمان و تشخیص بیماری ها استفاده می شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ادامه داد: نیروی انسانی ما بهترین توانمندی را دارد و هر تکنیک جدیدی که در دنیا در حوزه درمان اتفاق می افتد به سرعت بومی می شود تا مورد استفاده مردم قرار گیرد. حوزه پزشکی در مقایسه با سایر حوزه های علوم بسیار پیش رو تر است.

او گفت: همه کشورها در زمینه جذب دانشجو برنامه ریزی کرده اند. اکنون کشورهای جنوب شرقی آسیا برای اینکه بتوانند دانشجو بگیرند برنامه ریزی کرده اند و بحث میلیاردها دلار است که در آمریکا، استرالیا و انگلستان برای این کار در نظر گرفته اند چرا که طبعا جذب دانشجو ابعاد اقتصادی دارد.

اصغری تاکید کرد: آنچه برای ما مهم است این است که به عنوان یک کشور انقلابی و ارزشی می توانیم در دنیا در قالب این تبادلات اثرگذاری داشته باشیم و در تولید علم و پیشرفت علم که از تاکیدات مقام معظم رهبری قدرتمند ظاهر شویم.

۱۳۹۵/۹/۱۸

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: