نسخه چاپی

جوسازی لندن علیه ایران

به گزارش نما - مهر نوشت: مقام های امنیت سایبری انگلیس مدعی شدند هکرهای ایرانی اقدام به انجام حمله سایبری به بیش از ۹ هزار ایمیل نمایندگان پارلمان این کشور کرده اند.
به گزارش نیوزویک، مقام های دستگاه اطلاعاتی انگلیس مدعی شدند هکرهای ایرانی اقدام به هک کردن ایمیل های اعضای پارلمان این کشور کرده اند.

بنابر ادعای این مقام ها این حمله سایبری روز ۲۳ ژوئن انجام شده و بر اثر آن دستکم ۹ هزار ایمیل متعلق به پارلمان انگلیس ازجمله حساب های ایمیل وزرای کابینه دولت این کشور مورد "حمله پایدار" هکرهای ایرانی قرار گرفته است.

گفتنی است دستگاه امنیتی انگلیس در گزارش اولیه خود این حمله را منسوب به هکرهای روسی دانسته بود، ولی کمی بعد مدعی شد که حمله سایبری مذکور توسط هکرهای ایرانی صورت گرفته است.

در ادامه این ادعاها، مقام های امنیت سایبری انگلیس اعلام کردند که ممکن است ایران بر اثر این حمله به اطلاعات حساس دسترسی پیدا کرده باشد.

این مقام ها همچنین اعلام کرده اند که احتمالا انگیزه های مختلفی در پشت پرده دلیل انجام این حمله وجود دارد که از جمله می توان به تلاش ایران برای جاسوسی از فعالیتهای انگلیس از طریق اطلاعات در دست نمایندگان پارلمان این کشور اشاره کرد که احتمالا تهران به دنبال استفاده از این اطلاعات در فعالیت های بازرگانی است.

گفته می شود «مرکز امنیت سایبری ملی انگلیس» مشغول رسیدگی به این پرونده است.

۱۳۹۶/۷/۲۳

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: