نسخه چاپی

دهنادی در گفتگو با نما:

صدا و سیما نیاز به تعدیل نیروی انسانی و چابك‌سازی دارد

عکس خبري - صدا و سيما نياز به تعديل نيروي انساني و چابک‌سازي دارد

كارشناس مسائل رسانه گفت: سازمان صدا و سیما به تحول در ساختارها نیاز دارد كه در این زمینه لازم است شورای عالی انقلاب فرهنگی بخشی از بار را از دوش صدا و سیما بردارد و بر دوش بخش خصوصی بگذارد.

محمدصادق دهنادی، کارشناس رسانه در گفتگو با خبرنگار نما اظهار داشت: صدا و سیما تاکنون نتوانسته رضایت مخاطبان عام و حتی جناح های سیاسی را به دست آوَرد. در واقع صدا و سیما با رقبایی رو به رو بوده که به دلیل برخی محدودیت های قانونی به مرور زمان ضعیف شده است.
وی افزود: متأسفانه صدا و سیما به دلیل مشکلات بودجه ای توان این را ندارد تا سریال های رده الف را از طریق تلویزیون برای عموم مردم پخش کند و نیز تعداد پروژه های خاص این سازمان به طرز چشم گیری کاهش یافته است.
این استاد ارتباطات تأکید کرد: کیفیت پایین تبلیغات صدا و سیما سبب شده تا مخاطب را آزار دهد؛ لذا این سازمان به تحول در ساختارها نیاز دارد که در این زمینه لازم است شورای عالی انقلاب فرهنگی بخشی از بار را از دوش صدا و سیما بردارد و بر دوش بخش خصوصی بگذارد.
دهنادیان یادآور شد: یکی دیگر از ضعف های ساختاری صدا و سیما، چابک نبودن آن است. این سازمان نیروهای بسیاری را در استخدام خود دارد؛ بنابراین ضروری است که صدا و سیما به بازنشستگی کارکنانش سرعت بدهد تا این سازمان چابک و چالاک شود و بخش خصوصی را وارد تولید محتوا کند.
وی با بیان اینکه مشکلات صدا و سیما مشکلات پایه است، گفت: صدا و سیما تا چالاک نشود و از هزینه پرسنل خود مانند حقوق و مزایا نکاهد، نمی تواند مسیر توسعه و تولید محتواهای باکیفیت را طی کند؛ زیرا این سازمان بخش عمده ای از درآمدهای خود را صف کارکنانش می کند؛ لذا این هزینه ها را می توان در تولید محتوا به کار گرفت.
این استاد دانشگاه عنوان کرد: نیازی نیست که صدا و سیما ده ها شبکه داشته باشد؛ شبکه هایی که همه آنها یک محتوای تکراری و بی کیفیت را پخش می کنند؛ بنابراین با کاهش تعداد شبکه های تلویزیونی و رادیویی می توان از هزینه ها کاست و این هزینه های صرفه جویی شده را صرف تولید محتوای با کیفیت کرد و البته در این خصوص باید بخش خصوصی را هم به کار گرفت.

ثبت: ۱۳۹۹/۷/۲۵

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: