نسخه چاپی

اختصاصی نما:

فضای مجازی امن نیست!

عکس خبري -فضاي مجازي امن نيست!

اواسط مهر ۱۳۹۸ بود كه ویدئویی با محتوای مجرمانه در فضای مجازی (اینستاگرام) و خصوصا شبكه اجتماعی ویدئو محور آپارات منتشر شد. این ویدئو با وجود آنكه ۴۰ دقیقه پس از انتشار پاك شد، حواشی و جنجال‌های زیادی را به دنبال داشت.


اواسط مهر ۱۳۹۸ بود که ویدئویی با محتوای مجرمانه در فضای مجازی (اینستاگرام) و خصوصا شبکه اجتماعی ویدئو محور آپارات منتشر شد. این ویدئو با وجود آنکه ۴۰ دقیقه پس از انتشار پاک شد، حواشی و جنجال‌های زیادی را به دنبال داشت.
در این ویدئو خانم مجری در حالی که پوششی نامتعارف داشت در مصاحبه با کودکان کم سن و سال پرسش‌هایی جنسی مطرح می‌کرد. در این ویدئو این خانم مجری از کودکان درباره چگونگی به دنیا آمدنشان سوال می‌پرسید و به اصطلاح پیگیر آموزش‌های جنسی به کودکان شده بود.
در پی انتشار این ویدئو بود که با پیگیری مسئولان ذیربط ویدئوی مذکور پس از حدود ۴۰ دقیقه از آپارات حذف شد. همچنین با دستور مقام قضایی، مدیر عامل شبکه اجتماعی آپارات به دلیل انتشار این ویدئو با محتوای مجرمانه بازداشت شد.
طبق حکم دادگاه بدوی که امروز اعلام شد محمد جواد شکوری مقدم، مدیرعامل آپارات به خاطر آپلود این ویدئو در آپارات به ۱۰ سال حبس محکوم شده است.
این حادثه حکایت از عدم نظارت متولیان امر دارد به نظر می رسد که نظارت متولیان فرهنگی در کشور بسیار لغزده است چرا که بعضی از افراد به واسطه ی روابط با ارگان های متعدد در حاشیه ی امن قرار می گیرند موضوعی که نمونه ی بارز آن را میتوان در شبکه ی کیش مشاهده کرد که با وجود نمایش صحنه های مبتذل از یک فیلم تنها به جابه جایی مدیر آن اکتفا کردند
این روزها وجود عشق های مثلثی و روابط خارج از شرعیات در شبکه های خانگی بیداد می کند محتواهای تولید شده توسط شاخ های مجازی رنگی کاملا جنسی دارد که به راحتی در معرض دسترس کودکان و جوانان ما قرار می گیرد و در این میان هیچ گونه نظارت و تدبیر درستی صورت نمی گیرد
تعیین خطوط قرمز اخلاقی و شرعی و نحوه ی ورود تولیدکنندگان و نظارت دقیق بر اجرای آن باید به گروهی متخصص و مسلط به دغدغه های و موضوعات زمانه سپرده شود ؛ چرا که چندگانگی در اعتقاد به خط قرمزها در بین مسئولین فرهنگی موجب می شود تا با نظارت و عملکرد ضعیف عده ای پای خود را از حریم های شرعی و اخلاقی فراتر بگذارد و جوانان ما را در شرایطی که ازدواج رو به سختی نهاده به بی راهه بکشانند

۱۳۹۹/۸/۷

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: