نسخه چاپی

آخرین وضعیت حمله ملخ‌های مهاجم به كشور

عکس خبري -آخرين وضعيت حمله ملخ‌هاي مهاجم به کشور

از ابتدای ماه ‌جاری سازمان حفظ نباتات كشور از آغاز فاز دوم تهاجم ملخ‌هایی صحرایی به كشور خبر داد. به گفته مسئول در این سازمان؛ در فاز دوم سطح آلودگی اراضی كشور به آفت ملخ صحرایی به 600 هزار هكتار خواهد رسید. در حال حاضر تنها 44 هكتار از اراضی هرمزگان درگیر با این آفت است اما با آغاز بارندگی‌ها در سراسر كشور انتظار می‌رود میزان هجوم ملخ‌های صحرایی افزایش قابل توجه ای پیدا كند.

به گزارش نما ،روزهای پایانی هفته گذشته سازمان حفظ نباتات کشور از آغاز فاز دوم تهاجم ملخ‌هایی صحرایی به کشور خبر داد. به گفته مسئول در این سازمان؛ در فاز دوم سطح آلودگی اراضی کشور به آفت ملخ صحرایی به 600 هزار هکتار خواهد رسید تا بر اساس پیش بینی‌ها، با فاز اول سطح مبارزه در مجموع به یک میلیون هکتار برسد.

رضا میر، سخنگوی سازمان حفظ نباتات، در گفت‌وگو با ایلنا درباره آخرین وضعیت هجوم ملخ‌های صحرایی به کشور،‌ اظهار کرد: تا امروز 3 ریزش دستجات ملخ صحرایی اتفاق افتاده است که در روزهای آینده افزایش خواهد یافت.

وی سطح مبارز با این آفت را 44 هکتار در منطقه بشاگرد استان هرمزگان عنوان کرد.

میر با تاکید بر اینکه تا امروز شرایط بر اساس پیش بینی‌های انجام شده پیش رفته است،‌ افزود: با آغاز بارندگی در سراسر کشور انتظار می‌رود به زودی شاهد ریزش دستجات بزرگ‌تر ملخ‌های صحرایی در کشور باشیم.

وی یادآور شد: البته جهت وزش باد و شدت آن بر جمعیت آفت و تعداد ریزش‌ها در کشور ما موثر است و باید دید شرایط در این زمینه چگونه پیش می‌رود.

به گفته میر؛ این ملخ‌ها در حال حرکت از مناطق تابستانی به مناطق زمستانی در حاشیه دریایی عمان و سرخ هستند و در مسیر حرکت خود سوار بر باد به سمت ایران خواهند آمد.

وی استان‌های که درگیر فاز جدید هجوم ملخ‌های صحرایی می‌شوند را مناطق جنوب شرقی استان سیستان و بلوچستان،‌ شرق هرمزگان و جنوب کرمان برشمرد.

بر اساس این گزارش؛ محمود چالاکی، معاون مدیریت مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات کشور، پیش‌تر به ایلنا گفت بود: گزارش‌های آب و هوایی نشان می‌دهد در حال حاضر کشور عمان،‌ یمن، ‌شبه جزیره هند و کشورهای شاخ آفریقا به شدت درگیر هجوم ملخ‌های صحرایی هستند.
ایلنا

۱۳۹۹/۸/۲۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: