نسخه چاپی

۱۷۶ شركت بورسی مجوز افزایش سرمایه گرفتند

عکس خبري -??? شرکت بورسي مجوز افزايش سرمايه گرفتند

مدیر نظارت بر بازار اولیه سازمان بورس با اعلام توضیحی از معافیت مالیاتی افزایش سرمایه شركت‌ها از سود انباشته از صدور مجوز ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی افزایش سرمایه ۱۷۶ شركت طی ۹ ماه خبر داد.به گزارش نما، علی بیگ زاده درباره پیشنهاد سازمان به کمیسیون اقتصادی مجلس مبنی بر مشوق مالیاتی افزایش سرمایه شرکت‌های پذیرفته شده در بورس و فرابورس از سود انباشته گفت: این موضوع در سال ۹۷ هم بر اساس جواز قانونی اجرا شده بود، اما مدت زمان آن محدود و مربوط به یک سال بود.

وی ادامه داد: طبق پیشنهاد جدید و در صورت تصویب مجلس، معافیت مالیاتی افزایش سرمایه از سود انباشته، تبدیل به قانون شده و در قانون بودجه لحاظ خواهد شد. این موضوعات به نگه داشت سرمایه در شرکت‌ها و کمک به تامین سرمایه در گردش شرکت‌ها کمک شایانی خواهد کرد.

این مقام مسئول درباره آمار ۹ ماهه افزایش سرمایه شرکت های بورسی و فرابورسی هم به بورس پرس توضیح داد: از ابتدای سال تا پایان آذر برای ۱۷۶ شرکت مجوز افزایش بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی صادر شده که معادل کل سال گذشته بود و در مقایسه با مدت مشابه سال قبل نشان از رشد ۳۲۵ درصدی دارد.

بیگ زاده افزود: این حجم از مجوز افزایش سرمایه‌ها در ۹ ماه سال جاری از سه محل سود انباشته با ۳۶ درصد، مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها با ۳۵درصد و مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی و مابقی با ۱۷ درصد تامین شده است.

وی با اعلام پذیره‌نویسی بیش از ۱۱۴.۷ هزار میلیارد تومانی انواع اوراق بدهی (اوراق اجاره، مرابحه، رهنی، سلف موازی استاندارد، منفعت و مرابحه عام) ادامه داد: طی ۹ ماه منتهی به آذر بالغ بر ۲۳.۹ هزار میلیارد تومان اوراق شرکتی و مربوط به بخش خصوصی منتشر شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل با ۷هزار میلیارد تومان ۲۰۲ درصد بیشتر است.

میلانی ادامه داد: عرضه اولیه ها هم در دوره نه ماهه سال جاری بالغ برای ۲۸ هزار میلیارد تومان بود. این در حالی است که کل عرضه‌های اولیه سال گذشته بورس و فرابورس ۵.۳ هزار میلیارد تومان بوده که نشان از رشد بیش از ۵ برابری عرضه های اولیه درسال جاری دارد.

منبع:سنا

۱۳۹۹/۱۱/۴

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: