نسخه چاپی

كوشنر نامزد جایزه صلح نوبل شد

عکس خبري -کوشنر نامزد جايزه صلح نوبل شد

«جرد كوشنر» داماد رئیس‌جمهور سابق آمریكا و مشاور ارشد سابق كاخ سفید كه نقشی مهم در انعقاد توافق‌های سازش روابط میان رژیم صهیونیستی و چهار كشور عربی ایفا كرد، نامزد دریافت جایزه صلح نوبل شد.به گزارش نما، در حالی که رئیس دولت سابق آمریکا در آستانه استیضاح به دلیل تحریک به خشونت در حادثه حمله مرگبار حامیان وی به کنگره این کشور قرار دارد، «جرد کوشنر» داماد و مشاور ارشد سابق وی به دلیل نقشش در توافق‌های عادی‌سازی روابط میان رژیم صهیونیستی و کشورهای عربی نامزد دریافت جایزه صلح نوبل شده است. «آوی برکوویتز» معاون کوشنر هم در همین ارتباط برای دریافت این جایزه معرفی شده است.

«الن درشوویتز» وکیلی که از ترامپ در استیضاح اول وی دفاع کرد، این دو نفر را نامزد دریافت این جایزه کرده است.


به گزارش هفته نامه «ویک»، کوشنر و برکوویتز در مذاکرات منتهی به چهار توافق موسوم به «توافق ابراهیم» برای عادی‌سازی روابط میان رژیم صهیونیستی با امارات، بحرین، سودان و مغرب نقشی اساسی ایفا کردند.

توافق سازش میان امارات و رژیم صهیونیستی برای اولین بار در ۱۳ اوت (۲۳ مرداد) از سوی رئیس جمهور آمریکا اعلام شد و پس از آن بحرین نیز به این غائله پیوست و دو کشور در ۱۵ سپتامبر (۲۵ شهریور) با حضور در کاخ سفید به طور رسمی توافق سازش با اسرائیل را امضاء کردند.

این افراد در حالی به دلیل نقششان در ایجاد توافقات خائنانه اعراب با رژیم صهیونیستی نامزد دریافت جایزه صلح نوبل شده‌اند که اساس این توافق‌ها زیر پا گذاشتن حقوق مردم فلسطین و نادیده گرفتن جنایات و اشغالگری رژیم صهیونیستی است.
منبع: فارس

۱۳۹۹/۱۱/۱۳

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: