نسخه چاپی

رفتارهایی كه رهبر انقلاب از آن راضی نیستند

بدگویی و بدزبانی در جامعه باید جمع شود

عکس خبري -بدگويي و بدزباني در جامعه بايد جمع شود

عده ای شعارهایی تند علیه رییس جمهور دادند و به دكتر حسن روحانی اهانت كردند و موجب سو استفاده عده ای از افراد ضد نظام و انقلاب را فراهم كردند.

شیما احمدی- به گزارش نما در مراسم 22 بهمن ماه امسال که به دلیل محدودیت‌های کرونایی به شکل راهپیمایی موتوری و خودرویی برگزار شد، تصاویر به یاد ماندنی دیگری از حضور پر شور مردم در تاریخ ۴۲ ساله انقلاب به یادگار ماند
این جشن پرشکوه که در نوع خود در دنیا بی‌نظیر بود، بدلیل شکل و شمایل جدید و حضور حماسی مردم در سراسر کشور، رسانه‌های خارجی را نیز به واکنش وتحسین واداشت و نمایه روشن و پرفروغی از عشق مستمر مردم مقاوم ایران به آرمان‌های بلندانقلاب اسلامی را به نمایش گذاشت.
در این میان اما؛ برخی رخدادهای ناگوار نیز زمینه‌ای را برای بزرگ‌نمایی حواشی برای ضربه زدن به متن باشکوه حضور مردمی ایجاد کرد و موجب تکدر خاطر دوستداران انقلاب اسلامی شد.
عده ای شعارهایی تند علیه رییس جمهور دادند و به دکتر حسن روحانی اهانت کردند و موجب سو استفاده عده ای از افراد ضد نظام و انقلاب را فراهم کردند. این در حالی است که رهبر انقلاب اسلامی در چند روز گذشته فرموده بودند: «بدگویی و بدزبانی در جامعه باید جمع شود». مقام معظم رهبری در سخنرانی های گذشته خود نیز نسبت به این موضوع هشدار داده بودند.
درست است که مردم تحت فشارهای متعدد اقتصادی قرار دارند و بسیاری از آنها معترض به شیوه ی عملکردی دولت یازدهم هستند اما باز هم چنین حرکت هایی محکوم است. چرا؟
اول اینکه دوری کردن از این رفتارها، رعایت کردن اخلاق اسلامی است؛ بدون وجود اخلاق در جامعه، هویت فرهنگی و همه اصول زیست اجتماعی در معرض خطر قرار می‌گیرد. دومین موضوع این است که این دست اقدامات دامن همه را خواهد گرفت و همه افرادی هم که درستکار هستند و در این وضعیت کار می کنند را هم زیر سوال خواهد برد و سوم اینکه این نوع ادبیات و هتک حرمت و فحاشی باعث می شود که حاشیه به جای متن بنشیند و افراد بیشتر از آنکه به مطالبه ی اصلی مردم بپردازند به حواشی پرداخته و مطالبات جامعه از اولویت خارج شود همچنین به کار بردن ادبیات توهین امیز راه گفتگو را مسدود می کند.
قطعا جریاناتی که سعی می کنند از اتفاقات رخ داده در روز 22 بهمن ماه برای ضربه زدن به انقلاب و جریان انقلابی استفاده کنند باید بدانند که جریان های انقلابی در همه حال چنین حوادثی را محکوم می کند با این وجود دکتر روحانی که در روز 22 بهمن مورد حتاکی قرار گرفته در مقاطع متعددی منتقدین خود را کم‌سواد، بی‌شناسنامه، تازه به دوران رسیده، تخریبگر، افراطی، عقب‌مانده، متوهم، بیکار، بزدل‌هایی که بروند به جهنم، جیب‌بر، مستضعف فکری و... لقب داده است!

۱۳۹۹/۱۱/۲۵

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: