نسخه چاپی

زاهدان در وضعیت قرمز كرونا قرار گرفت

زاهدان در وضعيت قرمز کرونا قرار گرفت

مدیركل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: شهرستان زاهدان به دلیل عدم رعایت پروتكل های بهداشتی در وضعیت قرمز كرونا و ۱۰ شهرستان دیگر استان در وضعیت نارنجی قرار گرفت.

به گزارش نما ، علیرضا شهرکی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بر اساس تصمیمات اتحاذ شده محدودیت های لازم به ادارات، اصناف و دستگاه‌های اجرایی ابلاغ و از فردا اجرایی خواهد شد به طوری که در شهرهای قرمز تا یک سوم کارکنان برای خدمات ضروری می‌توانند حضور داشته باشند و بقیه به صورت دورکاری فعالیت کنند.
وی ادامه داد: هم اینک شهرستان های پنج گانه سیستان، ایرانشهر، بمپور، چابهار، کنارک و دشتیاری در وضعیت نارنجی و شهرستان های خاش، تفتان، دلگان، سراوان، سرباز و راسک در وضعیت زرد قرار دارند.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: ابتلا به کرونا در استان روند صعودی گرفته بطوریکه با افزوده شدن ۹۲ مورد جدید شمار مبتلایان به این بیماری در استان به ۲۸ هزار و ۹۹۲ نفر رسید.

شهرکی بیان کرد: همچنین  تاکنون یکهزار و ۲۰۱ نفر در سیستان و بلوچستان براثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند.

وی ادامه داد: مطابق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا در شهرهای با وضعیت قرمز فقط مشاغل ضروری گروه یک فعالیت می کنند و ادارات و سازمانها نیز باید با یک سوم نیروها و بقیه  به صورت دورکار فعالیت می کنند. رفت و آمد به شهرهای قرمز و نارنجی با پلاک غیر بومی نیز ممنوع است.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان ورود مسافران نوروزی به استان، تجمع های خانوادگی و عدم رعایت پروتکل ها را از دلایل افزایش ابتلا به کرونا عنوان کرد.

ایرنا 

۱۴۰۰/۱/۱۸


نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: