نسخه چاپی

كشتی آزاد شگفتی آفرید...

جهان به اسارت آزادكاران ایران درآمد

عکس خبري -جهان به اسارت آزادکاران ايران درآمد

رقابت‌های كشتی آزاد قهرمانی جهان در اسلوی نروژ دیشب با طلایی شدن دو كشتی‌گیر پرافتخار ایران رنگ و بویی دیگر داشت. دیشب حسن یزدانی در ۸۶ كیلوگرم و امیر حسین زارع در ۱۲۵ كاری كردند كارستان و مدال‌های نقره و برنز المپیك‌شان را در نروژ تبدیل به طلای جهان كردند. ضمن اینكه آزادكاران ایران امروز هم در چهار وزن فینالیست هستند.

فریدون حسن- رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان در اسلوی نروژ دیشب با طلایی شدن دو کشتی‌گیر پرافتخار ایران رنگ و بویی دیگر داشت. دیشب حسن یزدانی در ۸۶ کیلوگرم و امیر حسین زارع در ۱۲۵ کاری کردند کارستان و مدال‌های نقره و برنز المپیک‌شان را در نروژ تبدیل به طلای جهان کردند. ضمن اینکه آزادکاران ایران امروز هم در چهار وزن فینالیست هستند.
اوج کار، اما دیشب با حسن یزدانی بود؛ جایی که جوان اول کشتی آزاد ایران موفق شد طلسم نبردن دیوید تیلور امریکایی را بشکند و با برتری مقابل او مدال خوشرنگ طلای قهرمانی جهان را به گردن بیاویزد تا هم پاسخ محکمی به کری‌خوانی‌های او داده باشد و هم عنوان قهرمانی این وزن را دوباره به دست آورد.
چهارمین بازی برای حسن یزدانی بود. بدون تردید دیشب یزدانی کاری کرد کارستان و با برتری قاطع ۶ بر ۲ مقابل تیلور نشان داد که او آقای وزن ۸۶ کیلوگرم کشتی آزاد جهان است.
زارع هم با شکست دادن کشتی‌گیر گرجی ثابت کرد جوان اول سنگین وزن کشتی آزاد جهان است و حالاحالا‌ها حرف برای گفتن دارد. سنگین وزن ۲۰ ساله کشتی ایران در فینال هم مثل بقیه مسابقات هوشمندانه کشتی گرفت و با پیروزی ۹ بر ۲ طلایی شد.
اما دیروز مسابقات چهار وزن دوم هم برگزار شد که درپایان چهار نماینده کشورمان فینالیست شدند و امشب برای کسب مدال طلا روی تشک می‌روند. در ۵۷ کیلوگرم علیرضا سرلک بعد از استراحت در دور اول با غلبه بر کشتی گیران اکوادور و بلاروس به نیمه نهایی رسید. وی در این مرحله در یک کشتی نفسگیر موفق شد حریف ترکیه‌ای خود را ۷ بر ۴ شکست دهد و راهی فینال شود. امیر محمد یزدانی در ۶۵ کیلوگرم کشتی‌گیران اتریش، پورتوریکو و لهستان را برد و به نیمه نهایی رسید. یزدانی در نیمه نهایی حریف قزقیزستانی را در یک کشتی نزدیک ۵ بر ۴ برد و فینالیست شد. در ۷۹ کیلوگرم محمد نخودی ابتدا حریف ایتالیایی را برد و بعد مقابل ارمنستان و فرانسه به برتری دست یافت. نخودی در نیمه نهایی مقابل رقیب ناجوانمرد گرجستانی خود ۶ بر ۵ به برتری رسید تا سومین فینالیست امروز ما باشد.
سرانجام در ۹۲ کیلوگرم کامران قاسمپور بعد از استراحت دور اول کشتی گیران اوکراین و گرجستان را شکست داد تا در نیمه نهایی مقابل کاکس امریکایی قرار گیرد. قاسمپور هم در یک کشتی نفسگیر موفق شد کاکس حرفه‌ای و سختکوش امریکایی را به‌رغم برخی ناداوری‌ها ببرد و به فینال این وزن برسد. ظهر امروز در ادامه این رقابت‌ها کشتی‌های دو وزن پایانی برگزار می‌شود که مطابق برنامه عرفان الهی در ۷۰ کیلو و مجتبی گلیج در ۹۷ کیلوگرم به مصاف حریفان خود می‌روند.

منبع: روزنامه جوان

۱۴۰۰/۷/۱۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: