نسخه چاپی

قرنطینه و پایش در كدام مرزهای كشور انجام می‌شود؟

عکس خبري -قرنطينه و پايش در کدام مرزهاي کشور انجام مي‌شود؟

رییس سازمان امداد و نجات در مورد علت كاهش پایش تعداد مرزهای ورودی به كشور توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش نما، مهدی ولی پور، رییس سازمان امداد و نجات هلال احمر، در مورد علت کاهش پایش تعداد مرزهای ورودی به کشور، گفت: این طرح با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ٢٠ اسفندماه ۹۹ در تمامی مرزهای زمینی، هوایی و دریایی آغاز شده است.

وی ادامه داد: هم اکنون با توجه به کاهش شیب بیماری و سایر کنترل‌ها در کشورهای مقصد، در پی اعلام ستاد ملی مبارزه با کرونا از ۱۵ مهرماه تعداد این پایگاه‌ها کاهش پیدا کرده و بنا بر اعلام نیاز وزارت بهداشت و درمان به مرزهای زمینی محدود شده است.

وی در مورد تاثیرات واکسیناسیون بر کاهش آمار شناسایی افراد مبتلا به بیماری کرونا ،گفت: در پی واکسیناسیون سراسری در کشور هم اکنون شاهد کاهش آمار ابتلا هستیم و امیدواریم همچنان با رعایت پروتکل‌ها بتوانیم به وضعیت مناسبی در کنترل این بیماری دست پیدا کنیم.

ولی پور گفت: هم اکنون نیز همکاران ما در کشور در ۵ مرز زمینی در حال انجام ماموریت هستند و طبق روال سابق قرنطینه و پایش انجام می‌گیرد که این آمار نیز هفتگی منشر می‌شود.

وی در مورد وضعیت کنونی سازمان امداد و نجات و چالش‌های پیش روی آن گفت: اگرچه که در حال حاضر دچار بحران نیستیم و همچنان نیز با تمام قوا در کنار مردم هستیم، اما تا رسیدن به شرایط مطلوب فاصله‌ای بسیار داریم.

رییس سازمان امداد و نجات با اشاره به اینکه هلال احمر تا پیش از این به عنوان حامی دولت در برخی از فعالیت‌ها در وسع خود ظاهر می‌شده است گفت: همزمان با افزایش مسولیت‌های این جمعیت اعتبارات آن نیز باید افزایش یابد.

وی اظهار کرد: در دوره جدید همزمان با مسولیت‌های جدید این سازمان منابع مالی، انسانی و تجهیزات جدیدی را نیاز داریم که اگرچه رسیدن به وضعیت مطلوب با توجه به شرایط کشور در کوتاه مدت ممکن نیست.
منبع: میزان

۱۴۰۰/۹/۲۸

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: