نسخه چاپی

سید جواد حسینی‌كیا در گفتگو با خبرنگار نما:

معافیت مالیاتی مواد خام محصولات پتروشیمی در بودجه ۱۴۰۱

عکس خبري -معافيت مالياتي مواد خام محصولات پتروشيمي در بودجه ????

عضو كمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: پیشنهاد بهره‌مندی مواد خام محصولات پتروشیمی از معافیت مالیاتی در بودجه ۱۴۰۱ مطرح خواهد شد.

سید جواد حسینی‌کیا در گفتگو با خبرنگار پارلمانی «نما» با اشاره به حمایت‌های بودجه‌ای از صنعت پتروشیمی در لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ اظهار داشت: یکی از مشکلات در این بخش مربوط به تعیین تکلیف مواد خام و نیمه خام در تولید صنایع پتروشیمی است.

وی تاکید کرد: برخی از مواد نیمه خام صنایع پتروشیمی به واقع اصلا ظرفیت تکمیل شدن را در کشور را ندارد و یا اینکه ما مجهز به تکنولوژی آن نیستیم.

نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی بیان داشت: بنابراین طبق این شرایط، مواد نیمه خام در امور مربوط به صادرات مشمول معافیت مالیاتی نمی‌شوند وچون مشمول معافیت‌های مالیاتی نمی‌شوند مشکلات زیادی را در صنعت پتروشیمی ایجاد کرده اند.

این نماینده مجلس تاکید کرد: ما انشالله در بودجه سال ۱۴۰۱ به دنبال این هستیم که موادی که اصطلاحاً به آن نیمه خام گفته می‌شود را در صورتی که ظرفیت تکمیل شدن در کشور را نداشته باشند و یا این که کشور به آن نیازی نداشته باشد را از معافیت مالیاتی بهره‌مند کنیم.

این نماینده مجلس تصریح کرد: این مسئله یکی از اصلی‌ترین موضوعات مربوط به صنایع پتروشیمی است که دغدغه‌های فراوانی را در این بخش ایجاد کرده است و ما می‌کوشیم در بودجه سال ۱۴۰۱ این موضوع را اصلاح کنیم.

نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به تامین خوراک پتروشیمی‌ها اظهار داشت: خوراک این صنایع هم باید متناسب با آن قیمتی باشد که به آن‌ها تحمیل می‌کنیم؛ یعنی همان طور که قیمت خوراک را دستوری تعیین می‌کنیم از سوی دیگر هم باید به آن‌ها اجازه دهیم که متناسب با تعیین قیمت دستوری، محصولشان را مشمول افزایش قیمت کنند.

حسینی‌کیا در ادامه با اشاره به تکمیل زیرساخت‌های صنایع پتروشیمی در کشور اظهار داشت: زیرساخت‌های این بخش هم باید به سرعت تکمیل شود، در این موضوع ما به یک حکم تکلیفی نیاز داریم که در آن بخشی، از درآمد پتروشیمی‌ها برای تکمیل زیرساخت‌های این بخش هزینه شود.

۱۴۰۰/۱۰/۱۷

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...