نسخه چاپی

مصادره انجیل‌های دارای نام"الله"در مالزی

روزنامه دیلی میل، مصادره صدها انجیل حاوی نام الله از سوی مسوولین امنیتی مالزی را دلیلی بر افزایش تعصب های دینی در این كشور دانست.

به گزارش نما؛ به نقل از شفقنا، دیلی میل در گزارشی که آن را بر روی پایگاه الکترونیکی خود منتشر کرد با اشاره به حکم دادگاه مالزی در اکتبر سال 2013 مبنی بر استفاده از نام الله منحصر به مسلمانان،تصریح کرد: حکم مذکور، استفاده از نام الله برای اشاره به خداوند که تا قبل از این از سوی یکی از روزنامه های کاتولیک مالزی مورد استفاده قرار می گرفت؛ را غیر قانونی کرد.
لازم به ذکر است که گروهی از مسوولین امنیتی مالزی روز پنج شنبه در اقدامی خشونت آمیز به « کتاب مقدس» هجوم برده و اقدام به مصادره دست کم 320 نسخه انجیل به دلیل داشتن نام « الله» کردند؛ آنان بر این عقیده اند که استفاده از نام « الله» تنها اختصاص به مسلمانان دارد؛ این مساله خشم مسیحیان را بر انگیخت.
دیلی میل به نقل از برخی از کارشناسان امور سیاسی نوشت: چنین گامی از سوی دولت مالزی علیه غیر مسلمانان ؛ جدای از فرقه گرایانه بودن، زندگی مسلمانان ساکن مناطق مسیحی نشین این کشور را به دلیل خشم مسیحیان با خطرات جدی رو به رو خواهد کرد.

۱۳۹۲/۱۰/۱۴

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...