نسخه چاپی

در جریان اصلاحات عده ای به سمت ساختار شكنی رفتند

عکس خبري -در جريان اصلاحات عده اي به سمت ساختار شکني رفتند

در هرجناح یا تفكری افراد می توانند شیوه هایی انتخاب كنند كه این شیوه ها تندروی باشد.

به گزارش نما ، به نقل از آریا، محسن کوهکن،نائب رييس جبهه پيروان خط امام و رهبري تاکيد کرد: افراطي گري،اعتدال يا کندروي يک ايدئولوژي نيست بلکه يک مشي است لذا در هرجناح يا تفکري افراد مي توانند شيوه هايي انتخاب کنند که اين شيوه ها تندروي باشد.
وي افزود:در جريان اصلاحات افراطيون کساني بودند که به سمت ساختار شکني رفتند ،بحث استعفا را مطرح کردند ، دربرابر غرب به وادادگي افتادند و با ديگر قوا درگير شدند و اساسا حيات خودشان را در اين تندروي ها مي ديدند که جريان اصلاحات از اين تندروها ضربه خورد.
اين فعال سياسي تاکيد کرد: جريان اصلاحات با جريان اصولگرايي اين تفاوت اساسي را دارد که اصلاحات از 2خرداد 76شکل گرفت و البته ازآنجايي اين جريان افراد مختلفي را درون خودجايي داده بود بنابراين هيچگاه نتوانست منشوري را براي خودش بنويسد چراکه اگر اقدام به اينکار کند در درون خودش دچار چالش هايي مي شود.اما جريان اصولگرا منشوري براي خود تهيه کرده و مباني فکري خود را مشخص کرده است درواقع جريان اصلاحات با مشخص نکردن مباني فکري جريان خود دچار افراطي گريي هايي شد که لطمات زيادي هم به خودشان و هم به نظام وارد کردند لذا متهم کردن جريان مقابل مي تواند فرار به جلو باشد يا سياست نخ نما و سوء استفاده باشد.
وي افزود:اصلاح طلبان فکر مي کنند چون شعار اعتدال در انتخابات 92جواب داده بنابراين مي توانند براي حفظ خودشان رقبا را به افراطي گري متهم کنند تا مجلس دهم را از آن خود کنند . به هرحال تندوري يک روش است که ممکن است هرجريان فکري آن را انتخاب کند.
کوهکن اظهار داشت: در جريان اصلاحات به نوعي کساني هستند که در دهه اول انقلاب به جريان چپ معروف شدند ازميان اينها کساني بودند که امروز سوسيال ،دموکرات فکر مي کنند زماني در دستگاههاي قضايي درحد دادستان مقام داشتند مصادره هايي کا انجام دادند و براي دستگاه قضايي مشکلاتي ايجاد کردند که هنوز هست همين از افراد چپ بودند لذا بعد از انقلاب عموما کساني که مشي تندروي را داشتند منتسب به جريان چپ بودند .
وي گفت:اگر بخشي از جريان اصلاحات بخواهد با تندرو و افراطي خواندن رقيب سوء استفاده کنند ،هستند کساني که رفتارهاي صورت گرفته از سوي چپ هاي افراطي در اوايل انقلاب را نبش قبر کنند تا مشخص شود چه کسي تندروست.نائب رييس جبهه پيروان خط امام و رهبري افزود:کساني که امروز مدعي اعتدالگرايي هستند بايد بدانند مشي افرادي چون مرحوم عسگراولادي و آيت الله مهدوي کني اعتدال بوده است بنابراين بهتر است گروهها به جاي متهم کردن ديگران براي موفقيت در انتخابات برنامه ارائه دهند .وي درپايان تاکيد کرد:درست است که درهرجرياني افراد مباني آن جريان را مي پذيرند اما ممکن است مشي افراطي داشته باشد.

۱۳۹۲/۱۲/۱۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...