نسخه چاپی

اسرائیل: نزدیكی تهران-واشنگتن مایه نگرانی است

«زئیو الكین» روز سه‌شنبه با بیان اینكه مذاكرات هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ به مرحله بسیار حساسی رسیده است، گفت نزدیكی منافع آمریكا و ایران نگران‌‌كننده است.

به گزارش نما به نقل از فارس، پایگاه صهیونیستی «عاروتص شوع» اظهار کرد: «زئیو الکین» رئیس کمیته امور خارجی پارلمان رژیم‌صهیونیستی روز سه‌شنبه گفت دور تازه مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ که بنا بر اعلام منابع غیررسمی ۲۷ شهریور در نیویورک برگزار می‌شود، از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی که در جلسه استماع با موضوع برنامه هسته‌ای ایران که با حضور «یوال اشتاینیتز» وزیر اطلاعات رژیم‌صهیونیستی برگزار شد، صحبت می‌کرد، گفت: «در این دور از مذاکرات وارد مرحله بسیار مهمی از گفت‌وگوها می‌شویم.»

اشتاینیتز که از سوی «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم‌صهیونیستی مأمور مستقیم پرونده هسته‌ای ایران شده، هفته آینده برای رایزنی با مقامات آمریکایی راهی واشنگتن می‌شود. مقامات اسرائیلی بارها دولت کنونی آمریکا را به تلاش برای نزدیک شدن به تهران متهم کرده و گفته‌اند که ممکن است واشنگتن برای دستیابی به توافق، حاضر به امتیازدهی به ایران باشد. روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» روز گذشته گزارش داد که تل‌آویو نگران است که آمریکا در مذاکرات به ایران امتیاز دهد.

الکین نیز روز چهارشنبه با تکرار این موضع، گفت: «نزدیکی فزاینده میان ایالات متحده و ایران، مسئله دیگری است که باید در نظر داشت و نباید آن را نادیده گرفت. این موضوع دیگری است که باید نسبت به آن نگران بود.»

رسانه‌های غربی در ماه‌های اخیر در پی تحرکات گروه تروریستی داعش در عراق، منافع ایران و آمریکا را در یک راستا دانسته و بارها نسبت به احتمال همکاری دو طرف در عراق، گمانه‌زنی کرده‌اند. واشنگتن از آغاز بحران سوریه که اخیرا به عراق کشیده شده، اصلی‌ترین حامی مخالفان سوریه بوده است.
ثبت: ۱۳۹۳/۶/۱۳

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: