ساماندهی بازار مسكن با عرضه ۲ میلیون خانه به بازار

عکس خبري -ساماندهي بازار مسکن با عرضه ? ميليون خانه به بازار

پاك فطرت، عضو كمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به عرضه ۲ میلیون خانه به بازار با طرح مالیات بر خانه‌های خالی، تداوم كاهش قیمت مسكن را در گروی همكاری دولت برای كاهش قیمت مصالح ساختمانی دانست.

به گزارش نما ،به نقل از خانه ملت، علیرضا پاک فطرت؛ عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، در خصوص کاهش قیمت مسکن، گفت: بازار مسکن متاثر از قیمت ها در بازارهای مانند نرخ دلار و خودرو است، بدین معنی که با آغاز روند نزولی قیمت دلار، رشد قیمت مسکن نیز متوقف می‌شود. از طرفی طرح مالیات برخانه‌های خالی و لوکس نیز که توسط مجلس ارائه و تصویب شده موجب عرضه بیش از ۲ میلیون خانه خالی به بازار فروش و اجاره و کاهش قیمت‌ها می‌شود.

تصویب طرح جهش تولید و تامین مسکن قیمت‌ خانه را متعادل‌تر می‌کند
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: همچنین طرح جهش تولید و تامین مسکن نیز که با قید دو فوریت در مجلس به تصویب رسیده و به زودی برای بررسی جزییات در دستور کار صحن قرار خواهد گرفت، یقیناً با تصویب طرح مذکور و ساخت تعداد زیادی مسکن برای اقشار ضعیف جامعه، میان عرضه و تقاضا تعادل ایجاد می‌شود؛ این امر بازار مسکن را تا حدودی تحت تاثیر قرار داده و قیمت‌ها را متعادل‌تر می‌کند.

تداوم کاهش قیمت مسکن در گروی همکاری دولت برای کاهش قیمت مصالح ساختمانی
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، کاهش چشمگیر قیمت مسکن را در شرایط فعلی را بعید ارزیابی کرد و تصریح کرد: دولت حاضر به همکاری برای کاهش قیمت مصالح ساختمانی و عرضه آن به قیمت تمام شده نیست. تداوم کاهش قیمت مسکن در گروی همکاری دولت برای کاهش قیمت مصالح ساختمانی بوده و دست‌کشی از سود کلان این حوزه است.

رکود قیمت خانه را تا ۳۰ درصد هم کاهش دهد
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، افزود: تجربه نشان داده اگر مسکن وارد رکود شود، این رکود طولانی مدت بوده و محدود به یک الی دو ماه نیست؛ در این زمان افرادی به پول نیاز دارند وارد بازار شده و اقدام به فروش املاک خود می‌کنند که این امر می‌تواند قیمت خانه را تا ۳۰ درصد هم کاهش دهد.
بازار

۱۳۹۹/۱۰/۳۰