نسخه چاپی

وضعیت بورس در دی‌ماه چگونه خواهد بود؟

عکس خبري -وضعيت بورس در دي‌ماه چگونه خواهد بود؟

شاخص كل بازار سهام در آذر ماه حدود ۲۰۰ هزار واحد رشد داشت و شاخص كل از كانال ۱/۲ میلیون واحدی به كانال ۱/۴ میلیون واحد صعودی كرد، اما بورس در دی ماه چه خواهد شد؟

به گزارش نما، پس از افت چشم‌گیر بازار سهام در دوره اصلاح قیمتی، از اول آذر ماه و بعد از خبر تولید واکسن کرونا روند صعودی بازار سهام شروع شد و شاخص کل بیش از ۳۰۰ هزار واحد صعود کرد اما در جریان معاملات هفته گذشته شاخص کل بیش از ۱۰۰ هزار واحد ریزش کرد و کانال ۱/۵ میلیونی را از دست داد. حالا این سئوال مطرح می‌شود که بورس در دی ماه چه می‌شود؟

پیمان حدادی کارشناس بازار سرمایه در پاسخ به این سئوال گفت: به نظر می‌رسد اگر شاخص کل بازار سهام چد روزی بالای یک میلیون و ۴۳۰ هزار واحد بماند می‌توان به رشد شاخص کل تا حدود یک میلیون و ۶۰۰ هزار واحد امیدوار بود، همچنین اگر شاخص از یک میلیون و ۶۳۰ هزار واحد عبور کند تا یک میلیون و ۸۰۰ هزار واحد صعود خواهیم داشت.

از طرفی محمدمهدی عشریه، کارشناس بازار سرمایه در رابطه با روند بازار سهام در دی ماه گفت: تا اواسط دی ماه روند بازار سهام نوسانی خواهد بود و شاخص کل حدود یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد نوسان خواهد داشت اما از اواسط دی ماه روند صعودی بورس شروع خواهد شد.

در این میان باقر خادمی عقیده دارد بازار سهام بعد از شروع روند صعودی در دی ماه به سقف قبلی خود برمی‌گردد.

همچنین علی خسروشاهی نیز پیش‌بینی رشد ۱۵ درصدی برای بازار سهام تا پایان سال دارد.

پیش‌بینی کارشناسان در حالی است که روند بازار سهام به نوعی غیرقابل پیش‌بینی شده است و بر خلاف متغیرهای تاثیرگذار از جمله رشد قیمت‌های جهانی، سیگنال‌های مثبت سیاسی و بررسی دوباره لایحه FATF روند بازار سهام نزولی شده است. می‌توان گفت ریزش ۱۰۰ هزار واحدی هفته گذشته دلیل خاصی نداشت و به خاطر شایعات منتشر شده در فضای مجازی اتفاق افتاد.

منبع:تجارت‌نیوز

۱۳۹۹/۹/۳۰

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...