نسخه چاپی

زنگ انقلاب در بم توسط وزیر بهداشت نواخته شد

عکس خبري -زنگ انقلاب در بم توسط وزير بهداشت نواخته شد

زنگ انقلاب در سالروز ورود تاریخی حضرت امام خمینی به كشور دقایقی قبل با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی ، استاندار كرمان و جمعی از مدیران در شهرستان بم نواخته شد.

به گزارش نما ، مراسم زنگ انقلاب با حضور سعید نمکی وزیر بهداشت ، استاندار کرمان، امام جمعه و فرماندار بم، نماینده مردم شهرستان های شرقی استان در مجلس شورای اسلامی در مجتمع آموزشی دخترانه ارگ جدید در بم نواخته شد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این آیین ضمن گرامیداسشت ایام الله دهه مبارک فجر توسعه زیرساخت های بهداشتی و درمانی را در جای جای کشور از جمله دستاوردهای انقلاب اسلامی برشمرد.

دوازدهم بهمن سالروز ورود امام خمینی(ره) به میهن است.

بزرگمردی که با رهنمودهای خویش پرچم مبارزه علیه رژیم پهلوی را بر افراشته نگاه داشتند و با بسیج کردن نیروهای مردمی در راستای انسجام و هماهنگی حرکت های انقلابی توانستند حکومت شاهنشاهی را سرنگون کنند و با استقرار نظام اسلامی در کشور استقلال و آزادی را به ارمغان آورند.

بهمن ماه یادآور بزرگترین رخداد در ایران معاصر است، زیرا در روزهای منتهی به وقوع پیروزی انقلاب اسلامی حوادثی رخ داد که مهم ترین تاریخ کشور را رقم زد. از این رو ۱۲ بهمن ۱۳۵۷ خورشیدی به عنوان یکی از روزهای به یاد ماندنی به شمار می‌آید، روزی که امام خمینی(ره) با استقبالی بی‌سابقه از تبعیدگاه به کشور بازگشت و این حادثه‌ای مهم در جهان و نقطه‌ عطفی در تاریخ معاصر ایران شد. این روز در تقویم رسمی با عنوان آغاز دهه فجر، تعیین شده‌ است.

روز یکشنبه پروژه های بهداشتی و درمانی شهرستانهای شرقی استان نیز با حضور وزیر بهداشت، استاندارکرمان، نماینده شهرستانهای شرقی در مجلس و فرماندار بم از تالار پرستو ارگ جدید بم به طور همزمان و درارتباط ویدئو کنفرانسی با شهرستانهای شرقی افتتاح می شوند.
ستاد منطقه ای کرونا پیش از ظهر ۱۲ بهمن نیز در بم تشکیل می شود و گزارش اجرای طرح شهید سلیمانی و وضعیت بیماری کرونا در شهرستانهای شرقی بررسی می شود.
ایرنا

۱۳۹۹/۱۱/۱۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: