نسخه چاپی

میزان سفارشات ایرباس صفر شد

عکس خبري -ميزان سفارشات ايرباس صفر شد

شركت هواپیماسازی ایرباس فرانسه اعلام كرد كه در ماه ژانویه هیچ سفارشی برای خرید هواپیما از سوی شركت‌های هواپیمایی نداشته است.

به گزارش نما ،شرکت هواپیمایی ایرباس فرانسه در گزارش ماهانه خود اعلام کرد که در ماه ژانویه هیچ سفارشی برای خرید هواپیما از سوی شرکت‌های هواپیمایی یا لیزینگی نداشته است. این شرکت در ماه ژانویه 21 فروند هواپیما به 15 مشتری خود تحویل داده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود 50 درصد پایین‌تر بوده است.

در حالی سفارشات ایرباس در ژانویه سال جاری صفر شده است که این شرکت در ژانویه 2020 سفارش ساخت 120 فروند هواپیمای مسافربری را دریافت کرده بود. به طور کلی ایرباس در سال 2020 تعداد 566 فروند هواپیما به مشتریانش تحویل داد که نسبت به سال 2019 34 درصد کمتر بوده است.

گزارش ماهانه ایرباس نشان می‌دهد که میزان سفارشات دریافتی و هواپیماهای تحویل داده شده توسط این شرکت به خاطر تبعات شیوع کرونا و سقوط تقاضا برای مسافرت‌های هوایی در جهان به شدت کاهش داشته است. البته در نیمه دوم سال گذشته شرایط برای ایرباس تا حدودی بهتر شده و این شرکت در ماه دسامبر 89 فروند هواپیما به مشتریانش تحویل داده است.
گسترش نیوز

۱۳۹۹/۱۱/۱۸

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: