نسخه چاپی

پیش‌بینی وضعیت بورس در روزهای آینده

عکس خبري -پيش‌بيني وضعيت بورس در روزهاي آينده

در حالی كه شروع معاملات این هفته با روندی نزولی همراه بود اما شاخص كل بازار سهام از روز یك‌شنبه به دلیل تغییرات دامنه نوسان مثبت شد.به گزارش نما، بعد از معاملات منفی روز شنبه، سازمان بورس در جلسه‌ای تصمیماتی از قبیل کم کردن دامنه نوسان بازه منفی گرفت و همین امر جو مثبتی در بازار سهام ایجاد کرد، اما سئوال اینجاست که روند صعودی بازار سهام چقدر پایدار خواهد بود.

حمیدرضا فرهادی، کارشناس بازار سهام در رابطه با تصمیماتی که باعث روند صعودی بورس شد گفت: بحث تغییر دامنه نوسان به صورت نامتقارن، بازنگری در حجم مبنا، اختیارات جدیدی که به صندوق توسعه بازار داده شده به ویژه بحث اجازه انتشار اوراق اختیار تبعی و افزایش ضریب تعدیل سهام و حق تقدم در معاملات اعتباری هر کدام خبری تاثیرگذار بر روند بازار سهام است و می‌تواند باعث تغییر روند بازار شود و جو روانی مثبتی ایجاد کند.

این کارشناس در ادامه گفت: روند صعودی بازار سهام می‌تواند چند وقتی ادامه پیدا کند اما در بلند مدت نمی‌تواند بورس را رو به رشد نگه دارد.

این کارشناس در رابطه با متغیرهای تاثیرگذار بر بازار سرمایه گفت: در میان‌مدت بورس منتظر مشخص شدن تکلیف چند متغیر است. بحث بودجه سال آتی، بحث نرخ سود بانکی، وضعیت برجام و نرخ تسهیل ارز از جمله مواردی هستند که در روند آینده بورس تاثیر زیادی دارند.

این کارشناس در پایان افزود: روند بازار سهام را متغیرهایی که ذکر شد مشخص می‌کنند نه تغییر در دامنه نوسان، اما برای از بین بردن جو مسموم بازار سهام راهکارهای سازمان بورس بد نبود.

منبع:تجارت‌نیوز

۱۳۹۹/۱۱/۲۰

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: