نسخه چاپی

برگزیدگان «هنر مقاومت» معرفی شدند/ فضای هنر را خط‌كشی نكرده‌ایم

عکس خبري -برگزيدگان «هنر مقاومت» معرفي شدند/ فضاي هنر را خط‌کشي نکرده‌ايم

مسعود نجابتی در مراسم پایانی جشنواره «هنر مقاومت» بیان كرد هنر انقلاب در دست ما امانت است و برای حفظ آن كوشیدیم؛ ما فضای هنر را خط كشی نكرده‌ایم اما خط كشی در این فضا وجود دارد.


به گزارش نما، مراسم پایانی ششمین جشنواره جهانی «هنر مقاومت» عصر دیروز جمعه اول اسفندماه با حضور سید محمدیاشار نادری مدیرعامل بنیاد روایت فتح، مسعود نجابتی دبیرکل و محمد حبیبی دبیر اجرایی جشنواره «هنر مقاومت» و جمعی از هنرمندان هنرهای تجسمی در سالن استاد شهناز خانه هنرمندان ایران برگزار شد.

در این مراسم که اجرای آن برعهده امیرحسین مدرس بود، سیدمسعود شجاعی طباطبایی، طاهر شیخ الحکمایی و محمدرضا دوست‌محمدی دبیران بخش‌های کارتون و کاریکاتور، بخش حجم و بخش تصویرسازی ششمین جشنواره هنر مقاومت نیز حضور داشتند.

برگزیدگان «هنر مقاومت» معرفی شدند

مسعود نجابتی دبیرکل ششمین جشنواره هنر مقاومت به عنوان اولین سخنران به سختی‌های بسیاری که برای حفظ هنر انقلاب کشیده شده، اشاره کرد و گفت: «هنر مقاومت» نزد ما امانت است؛ این امانت را از اساتید و پیشکسوتان هنر انقلاب اسلامی دریافت کردیم و سعی بر حفظش نیز داشتیم و داریم اما در این سال‌ها که برای حفظ آن کوشیدیم، طعنه‌ها و حرف‌های زیادی شنیدیم.

«هنر مقاومت» نزد ما امانت است؛ این امانت را از اساتید و پیشکسوتان هنر انقلاب اسلامی دریافت کردیم و سعی بر حفظش نیز داشتیم و داریم اما در این سال‌ها که برای حفظ آن کوشیدیم، طعنه‌ها و حرف‌های زیادی شنیدیم وی تاکید کرد: ما فضای هنر را خط کشی نکرده‌ایم اما خط کشی در این فضا وجود دارد و به همین دلیل باید ببینیم کدام طرف ایستاده‌ایم. تا زمانی که جنگ و مبارزه و شرک و کفر در جهان باقی است، ما هم در میدان «هنر مقاومت» حضور خواهیم داشت.

دبیرکل جشنواره «هنر مقاومت» همچنین بیان کرد: در این جشنواره به همان میزانی که به شهدای مدافع حرم پرداختیم، به شهدای مدافع سلامت هم پرداختیم و همان‌قدر که به شهدای غواص پرداختیم، به شهدای آتش‌نشان هم اشاره کردیم.

در ادامه این مراسم، عباس ساکی هنرمند جانباز رشته نقاشی در ششمین جشنواره «هنر مقاومت» تجلیل به عمل آمد. همچنین، از محمدعلی رجبی دوانی هنرمند پیشکسوت نقاش و نگارگر، محمدعلی کشاورز هنرمند پیشکسوت طراح گرافیک، سیدعباس میرهاشمی هنرمند پیشکسوت عکاس و محمدحسین صلواتیان هنرمند پیشکسوت تصویرساز و کارتونیست نیز به عنوان هنرمندان پیشکسوت عرصه هنر مقاومت تجلیل شد.

محمدعلی کشاورز پس از مراسم تقدیرش در سخنانی گفت: من و دوستان دیگر، بیش از اعتبارات مادی به اعتبارات اخروی نیاز داریم و امیدوارم نصیب‌مان شود.

محمدعلی رجبی پس از دریافت لوح تقدیرش، تاکید کرد: باید از هنرمندانی تجلیل کرد که هنر انقلاب را با آثار خود زنده نگه داشته و لحظه‌ای از آرمان‌هایشان کوتاه نیامده‌اند هنرمندانی که در برابر همه لحن‌ها و طعنه‌ها مقاومت کردند و از هنر انقلاب دست برنداشتند.

سیدعباس میرهاشمی نیز در سخنانی کوتاه ابراز امیدواری کرد که شرایطی فراهم شود تا هنرمندان جوان کشورمان نیز بیش از پیش دیده شوند.

بر این اساس، اهدای جوایز به برگزیدگان این دوره جشنواره «هنر مقاومت» پایان بخش مراسم بود. البته نکته جالب توجه در اهدای جوایز این بود که تنها تندیس و لوح تقدیر برگزیدگان اهدا و قرار شد جوایز نقدی به حساب برگزیدگان واریز شود! همچنین برگزیدگان شهرستانی این جشنواره به دلیل شرایط و محدودیت‌های ناشی از کرونا، در مراسم حضور نداشتند.

برگزیدگان «هنر مقاومت» معرفی شدند

برگزیدگان به شرح زیر معرفی شدند:

رشته نقاشی

محمدعلی نادری، محمد اسدی جوزانی و صادق اکبری درا ین بخش تقدیر شدند.

نفر اول: طهمورث آشناگر

نفر دوم به صورت مشترک: حسین شیخ‌علی‌شاهی و غلامرضا شاملو

نفرات سوم مشترک: مونا فرزانه و مهدی پرستار

رشته حجم

نفر اول: نسرین شاپوری

نفر دوم: مرضیه سرسریان

نفر سوم: مهدی احمدی

رشته عکاسی

الف) موضوع کمک‌های مومنانه:

نفر اول: کریم متقی

نفر دوم: وحید احمدی

نفر سوم: محمد رضایی

ب) موضوع مدافعان سلامت:

نفر اول: محمد مهدی دورانی

نفر دوم: مرتضی جابریان

نفر سوم: محمد آهنگر

رشته گرافیک

احسان صناعی‌راد، مرضیه چوپان و ساناز برجی‌خانی در بخش گرافیک تقدیر شدند.

برگزیدگان بدون رتبه‌بندی:

مهدی مصطفوی، احسان صناعی‌راد، صدیقه احمدی، مریم موسوی و هاله وجدانی

رشته کارتون

نفر اول: سعید صادقی

نفر دوم: جیجت کاستانا از اندونزی

نفر سوم به صورت مشترک: علیرضا پاکدل و سجاد رافعی

رشته تصویرسازی

ایمان نوری نجفی، زهره محمدی، مطهره غلامی، آرام علایی، شقایق صفایی، نوشین بیجاری، سیدحامد الحسینی و سیده مرضیه ارشد در این بخش تقدیر شدند.

نفر اول: مهدی پرستار

نفر دوم: لیلا تیموری نژاد

نفرات سوم به صورت مشترک: کمیل کریمی و نادیا ایرانی

رشته تایپوگرافی

هدایت الله موسوی، مهدی عسکری، محمود بازدار و حسام فرهمند تقدیر شدند.

نفر اول: محبوبه جوادی پور

نفر دوم: امین احمدی

نفر سوم: داود خلیلی

رشته پرچم و کتیبه

حسین ونکی و فاطمه کرمانی تقدیر شدند.

برگزیدگان بدون رتبه‌بندی:

مجید کشاورزی میان‌دشتی، محمد صابر شیخ رضایی و مجتبی حسن‌زاده.
منبع: مهر

۱۳۹۹/۱۲/۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: