بررسی مشكلات مدارس غیردولتی و آموزشگاه های زبان در تأمین اجتماعی

عکس خبري -بررسي مشکلات مدارس غيردولتي و آموزشگاه هاي زبان در تأمين اجتماعي

معاون بیمه‌ای سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به سهم خوب اشتغال مراكز آموزشی غیردولتی، گفت: از ایجاد هر گونه تسهیلات بیمه‌ای برای این مراكز كه باعث افزایش اشتغال شود استقبال می‌كنیم و آماده همكاری كارشناسی در این موضوع هستیم.

به گزارش نما ، مهرداد قریب در جلسه‌ای با نمایندگان انجمن‌های مدیران مدارس و آموزشگاه‌های غیردولتی و آموزشگاه‌های زبان‌های خارجی اظهار کرد: تامین اجتماعی نهادی عمومی و غیردولتی است و در قبال حق بیمه دریافتی تعهدات کوتاه مدت و بلند مدت ارائه می‌کند.

وی با بیان اینکه نرخ حق بیمه تأمین اجتماعی ثابت است، افزود: بخشی ازکارفرمایان بر اساس قوانین مصوب مجلس از معافیت بیمه ای استفاده کردند که در تعهد دولت است.

معاون بیمه‌ای سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به جامعه ۴۴ میلیون نفری تحت پوشش این سازمان، اظهار کرد: ماهیانه به طور متوسط ۱۵ هزار میلیارد تومان برای خدمت رسانی به این جامعه بزرگ هزینه می‌شود و تأمین اجتماعی براساس محاسبات بیمه ای مکلف است منابع و مصارف را مدیریت کند.

قریب ادامه داد: امکان استفاده بیشتر از ظرفیت مشوق‌های بیمه‌ای موجود برای جذب فارغ التحصیلان دانشگاهی و حمایت از آموزشگاه‌های غیردولتی نیز وجود دارد و آماده همکاری در این موضوع با انجمن‌های ذیربط هستیم.

وی بر لزوم استفاده تمامی مربیان و افراد شاغل پاره وقت مراکز آموزشی غیردولتی از خدمات تأمین اجتماعی تأکید کرد و گفت: قوانین کار و تأمین اجتماعی تعهدات قانونی مشخصی را برای مدیران این مراکز تعیین کرده است و ما آمادگی داریم که برای انجمن‌های این مراکز آموزشی جلسات آموزشی برگزار کنیم تا از حقوق و تعهدات قانونی خود در حیطه تأمین اجتماعی آشنایی بیشتری داشته باشند.

دکتر عیسی منصوری، معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این جلسه گفت: در دوره شیوع کرونا تلاش زیادی کردیم که آموزشگاههای غیردولتی مشمول حمایت‌های مختلف شوند و در این مدت خدمات و حمایت‌های مختلفی از مراکز آموزشی غیردولتی صورت گرفته است.

وی با اشاره به اقدامات مختلف صورت گرفته برای حمایت از مربیان فاقد بیمه آموزشگاه‌ها، گفت: در شرایط بحرانی مربیان دارای پوشش بیمه‌ای شرایط بسیار بهتری داشتند و از خدمات تأمین اجتماعی استفاده کردند و این موضوع اهمیت استفاده تمامی مربیان از بیمه تأمین اجتماعی را نشان داد و جا دارد که بیمه مربیان آموزشگاه های غیردولتی در آینده بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، در این جلسه نمایندگان انجمن‌های مدیران مدارس و آموزشگاه‌های غیردولتی و آموزشگاه‌های زبان‌های خارجی به بیان دیدگاه‌های خود درباره خدمات تأمین اجتماعی به مربیان این مراکز پرداختند.
ایسنا

۱۳۹۹/۱۰/۲۴